בית ספר לצורפות

יכולת שילוב תחביב החובר למקצוע, בא לידי ביטוי בבחירת קורס צורפות. הידיעה  הרווחת כי אפשר להתפרנס דיה לאהוב את המקצוע, באים לידי ביטוי בבחירת מלאכה על פני עבודה. מה יוצר את ההבדל הדק בין אמנות לבין שילוב של מרכיבי עבודה? במסגרת קורס צורפות תוכלו ליישם יכולת של עיבוד מתכות, עיצוב ואמנות בחומרי גלם שונים, לימוד תחומי עיצוב ישנים וחדשים בזכות עבודה עם אבנים, ברזל, זהב החוברים יחד ומספקים את ערך המוסף.

קורס צורפות- להבין את המשמעויות

צורפות הינו הליך של עיבוד מתכות וחומרי גלם יקרים. השילוב של ברזל, זהב וכמה מרכיבים יחד, מדבר על ענף המושפע מכמה וכמה תרבויות מאז ועד היום. לאורך כל שלבי ההיסטוריה ניתן לגלות טרנדים בעיצובים משתנים. ערכו הסנטימנטלי של התכשיט לא מש מליבם של האנשים ומכאן שכל אדם שני נוהג להתקשט בתכשיט מהודר המביא איתו את האמירה האישית. בתחילת דבר, קורס צורפות יכול להעניק הרבה מעבר לטכניקות הלחמה, ניסור, תכנון של מוצר וכמובן גימור מושלם של טבעות, תליונים וכל השאר.

האם לימודי הצורפות מתאימים לכל אחד?

אם בחרתם במקצוע הצורפות, יהיה עליכם לקחת בחשבון לימודים של שנתיים עד ארבע שנים לכל היותר. כמו כן, ראוי לציין כי לא ניתן להפוך צורפות למקצוע רק מלימודי תיאוריה. לצד הלימודים יהיה עליכם לשלב פרקטיקה בבית מלאכה כשנתיים לכל היותר. בהמשך, ראוי לציין כי לצד הלימודים תדרשו ללמוד ולתרגל את תורת הצורפות ואף לייצר לעצמכם פינת מלאכה לתרגול זה. בניגוד לרעיון הרומנטי, צורפות ידרוש מכם הרבה מעבר לגימור הסופי. אם בחרתם במקצוע הנ”ל ראוי כי תבררו את סבלנותכם, משמעת עשייה, התמדה וכל היוצא בזה.

לימודי צורפות – טיפים לבחירה

  1. אסור כי העלות שלכם תושפע מהעלות. כאשר מדברים על בירור נכון, מדברים על מחיר סביר ומאידך לא זול מדי.
  2. בקשו לדעת אודות המוסד ומלמדיו. כמה שנים מלמדים סגל המורים במקום? דרשו באשר לניסיונם המקצועי כצורפים בעולם האמיתי. כמה שנים מלמדים המורים במוסד וכמובן היכן ניתן לראות את המוניטין הבא לידי ביטוי ביצירת עבודות אישיות.
  3. כמה יעלו לכם הלימודים והאם הם כוללים גם כלי עבודה? ובסיכום, האם הקורס מוכר על פי כל הסטנדרטים של משרד התמ”ת.